• Kurkowa 14 50-208 Wrocław
  • +48 71 354 78 54
  • pozycjonowanie@wroclaw.net.pl

Jak producenci promują produkty zapachowe przeznaczone do aut?

Jak producenci promują produkty zapachowe przeznaczone do aut?

Produkty zapachowe przeznaczone do aut to obecnie bynajmniej nie jedynie osławione choinki zapachowe. Asortyment produktów zapachowych do samochodów jest aktualnie dużo bardziej różnorodny. By znaleźć rynek zbytu, musimy je niezwykle wszechstronnie reklamować. Jakie są sposoby promocji odświeżaczy przeznaczonych do samochodów?

Promocja odświeżaczy do samochodów ma możliwość przyjąć niezwykle różnorodną formę. Jej wybór jest zależny dla przykładu od faktu, jak ogromny budżet dystrybutor jest w stanie wyłożyć na reklamę. Te najpoważniejsze, ergo dysponujące wielkim, a nawet niektóre bardzo dużym budżetem, mają możliwość pozwolić na zamówienie spotów w telewizji zrealizowanych z gościnnym udziałem sław telewizji, albo estrady. Jakby tego było mało spoty telewizyjne bywają emitowane przez telewizję w najbardziej pożądanym bloku reklamowym. Klip reklamowy z gościnnym udziałem znanych aktorów, czy gwiazd estrady sprawia, iż odbiorcy o wiele częściej wybierają polecany przez znanych ludzi wyrób, w tym przypadku produkt zapachowy do aut. Nie mniej wydajną, lecz za to trochę tańszą kosztowną formą reklamy są spoty promocyjne w popularnych radiostacjach. Swoje towary producenci odświeżaczy do samochodów mają możliwość promować również w prasie. Nasuwa to pytanie: czy ma w obowiązku być to gazeta specjalnie dla kobiet, czy dla mężczyzn? Naszym zdaniem przewaga reklam powinna zostać opublikowana w magazynach, jakich odbiorcami są szczególnie mężczyźni. Absolutnie nie możemy natomiast pominąć faktu, iż niesłychanie często to panie nabywają specjalne bukiety zapachów do samochodu. Z pewnością dlatego nie zaszkodzi nam zamówienie kilku niewielkich reklam w kilku poczytnych czasopismach kobiecych.

Funkcjonalnym polem do promowania samochodowych produktów zapachowych jest współcześnie również sieć WWW. Liczba sprzedanych odświeżaczy na pewno podskoczy, kiedy przygotujemy akcję reklamową na Facebooku. Perfekcyjnym miejscem do promowania odświeżaczy powietrza mogą okazać się lokalne, czy światowe targi motoryzacyjne, zwiedzane są zazwyczaj przez tłumy wielbicieli samochodów.

Oferta reklamowa odświeżaczy do samochodów powinna być przede wszystkim efektywna, czyli prowadzić do wzmocnienia sprzedaży. Jest wiele kosztownych oraz tańszych form reklamy, które efektywnie wzmogą sprzedaż odświeżaczy do aut.