• Kurkowa 14 50-208 Wrocław
  • +48 71 354 78 54
  • pozycjonowanie@wroclaw.net.pl

Foliówki – zanieczyszczające zło czy konieczny element zakupów?

Foliówki – zanieczyszczające zło czy konieczny element zakupów?

Foliówki – zbędne zło czy niezastąpiony gadżet?

Nierzadko natrafić można na osoby, które deklarują, iż siatki jednorazowe zanieczyszczają nasz kontynent i z tego powodu powinno się coś z tymże uczynić, aby mieć możliwość ochronić środowisko przed zupełną erozją. Czy faktycznie jest w taki sposób, że powszechna foliówka jest w stanie wywołać tak dużo nieszczęścia i z tego powodu potrzeba ją usunąć z produkcji?

Płatne zrywki

To wszystko rozpoczęło się bynajmniej nie tak dawno temu, kiedy to w marketach spróbowano brać dodatkowe kwoty za odsprzedaż zrywek. Do tamtej chwili siatki były gratisowe oraz powszechne dla wszystkich. Jak się takie działanie kończyło? Niestety tym, że polacy nadużywali takich produktów i zamiast odpowiednio i spokojnie schować całe swoje zakupione produkty do 2 siatek, używaliśmy ich 5, albowiem tak bywało znacznie bardziej komfortowo oraz szybciej. Jak można przewidzieć w sytuacji, kiedy coś jest możliwe darmowo, to bynajmniej nie mamy zahamowań ani skrupułów. Właśnie przez takie postępowanie konsumenci nie pomyśleli o fakcie, żeby przynosić z mieszkania 1 spośród poprzednio odebranych siatek na nowe zakupy. Odkąd zrywki są odpłatne, ewenement tenże osiągnął dużo skromniejszy poziom i coraz mniej klientów ot tak wywala ostatnie kilka groszy na nową torbę foliową.

Niechemiczne torebki jednorazowe

Największym problemem, który podnosili ekolodzy i miłośnicy matki natury był fakt, że powszechne torby foliowe wykonane są z plastiku, CH2=CH2, więc elementu wytworzonego z ropy, który oddziałuje niekorzystnie na nasz glob. Rzeczywiście przykrywające glob syntetyczne siatki bez wątpienia nie były niczym doskonałym. Nowoczesna nauka jednakże i możliwości poczyniły, iż obecnie osiągalne zrywki bynajmniej nie zagrażają otoczeniu, a wszystko dla tego, iż wytworzone są z produktów biowchłanialnych. Znaczy to, że reklamówka ta zbudowana jest z półproduktów, które dużo ekspresowiej rozkładają się w środowisku, natomiast w trakcie procesu rozpadu bynajmniej nie bywają wypuszczane do ziemi oraz aury pierwiastki syntetyczne oraz szkodliwe. Warto wiedzieć, iż tak błaha dla klientów innowacja, dla globu jest innowacją zawrotną. Czy miałeś taką wiedzę, że codzienna, niewielka, do obecnej chwili wytwarzana plastikowa torebka rozkłada się do czterystu lat? Przemyślmy ile ludzi w przyszłość zmuszonych by było wojować z tym, co pozostawiliśmy im my.

Nie tylko reklamówki nieszkodliwe

Dziś zwyczaj na mieszkanie w współpracy z biosferą zajął jeszcze szersze zbiorowisko ludzi, co uczyniłoby, że nie zaledwie torby w marketach wykonywane są z surowców biodegradowalnych. Chemiczne syntetyki przeobrażane są na celulozę, skrobię czy choćby kwas mlekowy. Zapamiętajmy, że naturalne otoczenie to nie zaledwie bujnie kwitnące rośliny i uśmiechnięte zwierzęta, lecz po pierwsze ziemianin. Pomyślmy o swym organizmie niczym o dużym zbiorniku, do którego do tej pory wsypywaliśmy zaplamione i zbrukane toksyną produkty spożywcze oraz cytrusy. Siejmy świadomość wśród ludzi i z tego powodu chwytajmy wyłącznie po torby rozkładające się samoczynnie od prężnych i zweryfikowanych wytwórców.